دریافت مشاوره و راهنمایی: 09118463538

رستوران رنگارنگ بائو در والنسیا با الهام از موج سواری و غروب خورشید

سال گذشته، طی تماسی با استودیوی Clap، از آن ها خواسته شد تا مسئولیت طراحی اولین رستوران غذاهای‌ بائو را در زادگاهشان یعنی شهر والنسیا در کشور اسپانیا را طراحی کنند. شرکای رستوران، پس از سفر در سراسر قاره‌های آسیا، آمریکا و آفریقا تصمیم گرفتند که رویای ساخت اولین شرکت تحویل درب منزل غذای بائو را در وطن خود به واقعیت درآورند.پس از راه اندازی این شرکت، به این فکر افتادند که یک رستوران واقعی را دایر کنند این چنین بود که رستوران Baovan متولد شد. طراحی رنگارنگ و دلپذیر، حاکی از شور و اشتیاق تمام شرکا به گشت و گذار و اکتشاف است.

استودیوی ،Clap وظیفه داشت تگ لاین “آبجو،ساحل و بائو” را طوری در رستوران پیدا کند که مشتریان احساس کنند که برای تماشای غروب خورشید و در حالی که از بائوهای خود لذت می برند، به ساحل آمده‌اند.

فضای داخل،به سه قسمت تقسیم شده که مشتریان هنگام گشت و گذار در رستوران، وارد آن‌ها میشوند. برای ورود به رستوران،بازدیدکننده ها در ابتدا با طناب هایی که از سقف آویزان شده و نماد پوشش گیاهی انبوه است، وارد بخش «جنگل» می شوند. با گذشتن از جنگل، بازدیدکنندگان به بخش ساحل می‌رسند که با نمای چشمگیر غروب خورشید جلوه می‌کند. و آخرین فضا هم که با ظرفیت حداکثر 10 نفر به عنوان غذاخوری در نظر گرفته شده، به بازدیدکنندگان امکان صرف غذا زیر نور ماه را می‌دهد.

هر کدام از بخش‌ها، با ترکیب دوگانه ای از رنگ ها طراحی شده و هدف از این کار هم این است که به صورت بصری، به بازدیدکنندگان این حس را منتقل کند که مدام بین داخل و خارج آب در حرکت هستند.

بخش ساحل، دارای یک صفحه نمایشی است که نصف ماه را به نمایش می‌گذارد و استودیوی Vitamin، آن را طوری  برنامه ریزی کرده است که تا رنگ های موجود در غروب خورشید را بازسازی کند. در تصویر بالا، ورقه هایی از ابرها یک لایه جادویی اضافه می کنند که نورهای غروب خورشید را در حین جابجایی منعکس می کند.

از تعدادی پتو برای ساخت ابرهایی روی سقف استفاده شده، بدین منظور که نورهای ساطع شده از غروب خورشید را منعکس کنند. بدین ترتیب، این ذهنیت برای بیننده ایجاد می‌شود که نوعی لایه‌ی جادویی در برابرش قرار دارد.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی:

فروشگاه
× تماس با ما 09118463538