دریافت مشاوره و راهنمایی: 09118463538

معماری روستیک چیست ؟

معماری روستیک چیست

تاریخچه سبک روستیک:

شروع سبک روستیک به اواسط قرن هجدهم بر می گردد. در این دوران گرایش به طبیعت و عناصر طبیعی بین مردم رواج پیدا کرد, کاربرد این سبک تا قرن بیستم نیز ادامه یافت درکشورهایی مانند اتریش ,سوییس و آلمان  به طرحی پرطرفدار در دکوراسیون منازل تبدیل شد. سبک روستیک در دوران ملکه ویکتوریا در بریتانیا علاقه مندان بسیاری داشت. در ایالات متحده نیز سبک مبلمان روستیک با عنوان « مبلمان آدیرونداک» طرفداران زیادی  پیدا  کرد همچنین استفاده از مبلمان روستیک چدنی در اواخر قرن نوزدهم با اقبال خوبی مواجه شد و این سبک نیز برای صندلی های سفالی باغچه نیز مورد استفاده قرار گرفت.

ریشه طراحی داخلی روستیک به مهاجران آمریکا بر می گردد که در قرن نوزده تصمیم گرفتند با استفاده از مواد طبیعی که در محیط یافت می شد دکوراسیون آنها را بسازند . بسیاری از این افراد، به دلیل محدودیت فضا و سنگینی مبلمان، اثاثیه کمی را به خانه‌های جدید خود آورده بودند. این مهاجرین پس از مستقر شدن در منازل جدید خود تصمیم گرفتند با استفاده از مواد طبیعی که در محیط اطراف یافت می‌شد دکوراسیون آنها را بسازند. به همین دلیل طراحی روستیک نسبت به سبک‌های سنتی اروپایی یا سبک‌های استعماری مرسوم در ایالت‌های شمال شرقی آمریکا تفاوت‌های زیادی داشت و دارای جذابیت‌های خاص خود بود

روستیک در زبان فارسی به معنای روستایی میباشد.

سبک روستیک شاخه‌های مختلفی دارد و سبک‌های مانند توسکانی، ساحلی و کلبه‌ای را شامل می‌شود.

سبک طراحی روستیک چیست؟

سبک تعریف شده روستیک به شدت بر وارد کردن فضای باز، در آغوش کشیدن مبلمان و بافت های ناهموار و طبیعی تأکید دارد. پاسخ به این سوال دشوار است زیرا یک اصطلاح فراگیر برای بسیاری از سبک های طراحی مشابه است. «سبک روستیک» همه چیز را از خانه‌های مزرعه‌ای و غربی گرفته تا طراحی صنعتی و مدرن-روستیک توصیف می‌کند. اگرچه این اصطلاح نسبتاً گسترده است، اما چندین عنصر اشکال مختلف طراحی روستایی را به هم پیوند می‌دهند.

طراحی روستیک در مورد ایجاد یک فضای گرم، دلپذیر و راحت است. این سبک اغلب با حومه شهر همراه است و دارای چوب، سنگ و سایر مواد طبیعی است. پالت رنگ برای طراحی روستیک تمایل به خاکی و گرم دارد و سایه های قهوه ای، سبز و قرمز انتخاب های محبوب هستند. به طور کلی، طراحی روستیک یک انتخاب عالی برای ایجاد فضایی دنج و دلپذیر است که مانند خانه احساس می شود.

ویژگی های سبک روستیک:

تیر های سقفی خانه روستیک

1. تیرهای خشن تراشیده شده

استفاده از تیرهای چوبی ضخیم با سطح ناهموار و پرداخت کم به جذابیت روستیک می افزاید. آنها به تعریف یک فضای معماری به سبک روستیک بسیار کمک می کنند. برای دستیابی به این ظاهر، از تیرهای چوبی برای قاب بندی سقف ها، ترسیم درب ها و دور شومینه ها و پنجره ها استفاده می شود. کنده های چوبی گرد به اتاق جذابیت می بخشد.

معمولا تیر ها از چوب بازیافتی یا بازسازی شده ساخته شده اند که با محیط زیست سازگاری دارد و از عناصر پایدار معماری محسوب می شوند .  علاوه بر این، تیرهای تراش خورده فوق العاده قوی و بادوام هستند، به این معنی که می توانند زمان قابل توجه ای مقاومت کنند. چه بخواهید یک فضای اتاق دنج ایجاد کنید یا به یک فضای مدرن جذابیت بصری اضافه کنید، تیرهای  با ظاهر طبیعی انتخاب عالی هستند.

شومینه خانه روستیک

2. عناصر ارگانیک

استفاده از مواد طبیعی یکی از ویژگی های تعیین کننده یک خانه روستایی است.

“چهارچوب اصلی طراحی روستیک استفاده از عناصر طبیعی و ارگانیک در خالص ترین حالت و شکل آنها می باشد”

آرش مشیری، یکی از طراحان معماری

عناصر ارگانیک در خانه به ایجاد یک محیط آرامش بخش کمک می کند. موادی را انتخاب کنید که با سبک شما همخوانی داشته باشد تا به شما کمک کند به فضای داخلی خود متصل شوید. این اقلام ما را به احساس حضور در طبیعت نزدیک می کنند مانند سنگ طبیعی، چوب، پنبه، چرم یا علف های دریایی … اثاثیه و دکورهایی را با نمایه های قوی و کمی خشن انتخاب کنید، مانند سبدهای بافته شده، میزهای چوبی و مبلمان چرمی در مقیاس بزرگ.

3. مواد هوازدگی (موادی که در هوای آزاد مدتی حضور داشتند و عوامل طبیعی بر شکل آنها اثر گذاشته است )

چوب از عناصر اصلی مورد استفاده در طراحی و دکوراسیون خانه های روستیک  است. سطوح چوبی باید کمی کهنه و بافتدار نشان دهند. چوب بازیافت شده، فلزات چکش خورده و آسیب دیده، و شیشه های دانه دار حسی از تاریخ را منتقل می کنند. چوب احیا شده نیز ایده آل است و ظاهری خاکی و طبیعی را ارائه می دهد.

کفپوش تخته ای عریض از تیرهای چوبی که معمولاً برای حمایت از سقف استفاده می شود، تحسین  می کند. کاج، گیلاس، توسکا،گردو و هیکوری برای ایجاد حس روستایی عالی هستند.

مبلمان رستیک، مواد هوازده در اتاق خواب، یک تخت خواب روستایی خیره کننده، میز خواب، گلدان و درب کاملاً ترکیب شده و یک اتاق خواب زیبا و در عین حال روستایی ایجاد می کند.

تخت خاب در خانه با معماری روستیک

4. رنگ های خاکی

طیف رنگ در یک خانه روستایی به سمت خنثی متمایل است، اما قسمت هایی برای رنگ‌های پررنگ و خاکی وجود دارد. رنگ های آرام و طبیعی تاثیر بیشتری در طراحی دارند. رنگ های چوبی را انتخاب کنید نزدیک به رنگ های پوست، سنگ، خاک، گندم و نی باشند

وقتی صحبت از طراحی روستیک به میان می آید، رنگ های خاکی به چند دلیل انتخاب محبوبی هستند:

 • آنها حسی طبیعی و ارگانیک به یک فضا می دهند که برای ایجاد یک فضای روستایی کلیدی است.
 • رنگ‌های زمینی آرام‌تر هستند، که به ایجاد فضایی آرام و آرامش‌بخش کمک می‌کند.
 • این رنگ‌ها با بافت‌ها و مواد مختلفی که اغلب با طراحی روستایی مرتبط هستند، مانند چوب، سنگ و الیاف طبیعی به خوبی کار می‌کنند.

روتختی خاکی روستایی: اتاق خواب های روستایی حس فضای بیرون را به داخل می آورند و عناصر طبیعی را با ظرافت دنج و آرام ترکیب می کنند. این اتاق خواب های زیبا از محیط خیره کننده خود با حساسیت طراحی که مکمل و منعکس کننده مناظر اطراف است بهره می برند. اتاق خواب های روستایی معمولاً دارای سنگ ناهموار، رنگ های چوبی گرم و مواد ارگانیک هستند.

Rustic

طراحی روستیک در سنتی ترین معنای آن ممکن است برای برخی سنگین و تیره به نظر برسد، اما یک سبک روستیک مدرن در چند سال گذشته ظهور کرده است که رویکردی تازه و تمیز دارد.

سبک “روستیک”  گسترده است و بسیاری از سبک ها در این دسته قرار می گیرند. ابتدایی ترین تعریف آن یک زیبایی شناسی طبیعی، خشن، کهنسال و گذرزمان را توصیف می کند. ویژگی بارز اتاق خواب های روستایی استفاده از مواد طبیعی است. طراحی ساده، طبیعی است و حسی خاکی دارد. مواد خام نیز رایج هستند، بنابراین به جای یافتن یک چوب براق ، چوب ها و سنگ های نامنظم و به شکل طبیعی پیدا خواهید کرد.

اشیاع در معماری روستیک

5. اشیاء تغییر کاربری داده شده

سبک روستیک به معنای اکتفا کردن به آنچه در حال حاضر دارید است. اشیاء یافت شده کلیدی هستند، مانند سبدهای سیمی که به وسایل روشنایی تبدیل شده اند و جعبه های چوبی که برای نگهداری از کتاب گرفته تا پتو دوباره طراحی شده اند. فضای داخلی روستایی خود را به هم افزایی متقابل با سبک صنعتی وام می دهد. با خیال راحت از نورپردازی، آثار هنری و نمایشگرهای تزئینی بی نظیر استفاده کنید.

منسوجات در معماری روستیک

6. پارچه های بافته شده

پارچه های مستحکم با بافت فراوان در یک خانه روستایی جلوه زیبایی میبخشند . از حصیر گرفته تا پنبه، کتان و پشم، خانه ای گرم، دلپذیر و دنج را ایجاد می کند. لحاف ها یک شریک طبیعی برای دکوراسیون داخلی به سبک روستایی هستند، چه روی لبه مبل یا در انتهای تخت خوابیده شوند.

پارچه ها باید زیبایی طبیعی را تداعی کنند. فرش دستبافت، سبدهای حصیری یا پرتاب حیوانات مصنوعی، سبک روستایی را براحتی به شما می بخشد. از آنجایی که بیشتر سطوح در این طرح ساده و اصلاح نشده هستند، الگوهایی مانند چهارخانه، گلیم و تکه تکه به آن اضافه کنید. این الگوها با عناصر هوازده اطراف مطابقت دارند.

صندلی چرم گاوی روستیک کیوریتور

پرتاب شطرنجی

فضای باز روستایی

فضای بیرونی روستایی توسط نلسون هنکاک داخلی

سبک طراحی روستیک باید چگونه باشد؟

باید غافلگیر کننده باشید

توصیه طراح

“به دنبال فرصت هایی برای افزایش ارتباط خود با طبیعت و فضای باز از طریق پنجره های بزرگتر، درهای شیشه ای، نورگیرها و موارد مشابه باشید. در انتخاب مواد، طبیعت را به روش های معاصر اما غیرمنتظره ارجاع دهید. فولاد مالش داده شده و چوب های رگه دار ایده آل هستند که با ظرافت انجام می شوند.

فضای داخلی باید تمیز باشد و تاریک نباشد. رنگ های گرم و اشباع حس گرم تری ایجاد می کنند، در حالی که رنگ های خاکستری سرد حس نوردیک تری را ایجاد می کنند. رنگ ها را از محیط اطراف، مانند سبز چمنی و آبی آسمانی، از چشم انداز بیرون بکشید. ترکیبی از رنگ‌های اشباع و روشن را هدف بگیرید که با نور و نحوه حرکت فرد در خانه بازی می‌کنند

حس طبیعی:

هدف در اینجا حفظ عناصر طبیعی در ارتباط با تقارن و خطوط منظم است. موادی مانند چوب و سنگ باید عناصر طبیعی را منعکس کنند. یک قاب روستایی تری روی نقاشی یا آینه مدرن قرار دهید و ویژگی های گرد و نرم تر را برای متعادل کردن آنها اضافه کنید. کفپوش چوبی را با یک فرش معاصر افسانه ای در بالای آن انتخاب کنید – رنگ کنید، مراکشی، پوست گاو و غیره.

استفاده از عناصر طبیعی در معماری روستیک

“من همچنین عاشق یک شومینه سنگی زیبا هستم. پالت رنگ من به سمت رنگ های زمینی متمایل می شود و گاهی اوقات چیزی که روشنایی دارد نظر شما را جلب کند. برای دیوارها، به سراغ کاغذدیواری طرح چوب بروید یا از رنگ های خنثی استفاده کنید” کیمبا هیلز، طراح مستقر در سانتا مونیکا.

ایجاد کنتراست :

«در یک محیط منظم، عناصر روستایی توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند و اغلب حس هنری و پیچیده‌تری نسبت به یک فضای داخلی کاملاً روستایی به خود می‌گیرند. برای من، لوسترها مهم هستند. به عنوان مثال، من عاشق استفاده از عناصر روستایی برای ایجاد لوستر هستم. هنگامی که با عناصری که آنها را روشن می کنند جفت شوند، احساس بسیار پویایی به دست می آورند.

من عاشق استفاده مجدد از چوب های قدیمی برای کف و دیوارها هستم. اصالتی در مواد وجود دارد که تنها با استفاده واقعی می توان به آن دست یافت. دیوارهایی که از مصالح روستایی استفاده می کنند به خودی خود آثار هنری هستند. من مشتریانم را تشویق می‌کنم که از آویزان کردن آثار هنری بر روی این دیوارهای ویژه اجتناب کنند، زیرا آنها در نهایت یکدیگر را کاهش می‌دهند. فیلیپ توماس، بنیانگذار و مدیر شرکت فیلیپ توماس، در شهر نیویورک

ترکیب سبک ها در معماری روستیک

می‌توانید با استفاده از عناصر چوبی، مانند تیرهای چوبی و سنگ اصلاح‌شده، طبیعی نگه‌داشتن تمام پوشش‌ها و انتخاب پالتی که مکمل مواد طبیعی باشد، فضایی روستایی در یک اتاق مدرن ایجاد کنید.

حمام روستیک

پوشش های طبیعی را در جنار جزییات معماری قرار دهید کف پوش های چوبی عریض از جنس بلوط و دیوار پوش ها از جنس پارچه ساتن ) در دوران قدیم از پارچه‌ی ساتن بیشتر به عنوان روکش وسایل منزل استفاده می‌شد. در زمان لویی چهاردهم از آن برای پوشاندن و تزئین مبلمان کاخ ورسای بهره برداری می‌شد ) با دیوارهای سفید. مصالحی مانند دیوارهای چوبی، سنگ‌های مزرعه، آهن سیاه، آجر یا روکش چوب سیاه‌شده (فرآیند به وجود آمدن زغال وجود دارد و یا سند بلاس که به چوب سن و شخصیتی با زیبایی‌شناسی مدرن می‌دهد) روی سقف یا دیوارهای به صورت پنل ، حس خیلی خوبی ایجاد می‌کند

برخی از انواع مبلمان مورد علاقه ما برای این مدل، میزهای ناهارخوری لبه‌های زنده و قطعات چوبی سند بلاس ‌شده با پارچه‌های بافت‌دار روی اثاثه یا لوازم داخلی هستند.

ایده های فضای بیرونی روستیک

آبشار

اگر به دنبال ایده های فضای خارجی معماری رستیک هستید – این قسمت نقطه شروع خوبی برای الهام گرفتن از طراحی خواهد بود. در اینجا به نکات طراحی خارجی  و همچنین ارائه تصاویری از خانه های با طراحی زیبا می پردازیم.

نمای بیرونی خانه شما اولین چیزی است که مردم هنگام ورود می بینند و شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که بازخورد خوبی در هنگام مشاهده می دهد. نمای خارجی یک خانه به سبک رستیک معمولاً از طبیعت با استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک و استفاده از رنگ های خاکی و ملایم مانند سنگ و چوب سرچشمه می‌گیرد.

اگرچه تعداد بی‌شماری ایده‌های طراحی خارجی  خانه به سبک روستیک برای بررسی وجود دارد، عناصر مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفت.

ایده های نمای خارجی خانه های به سبک روستیک

1. ترکیب چوب و سنگ

سنگ و چوب کاملاً با هم جفت می شوند تا ورودی گرم و جذابی ایجاد کنند. سنگ اغلب برای تقویت رنگ های چوبی گرم چوب، پانل های چوبی یا سایدینگ زونا استفاده می شود.

2. ایجاد کنتراست

ایجاد کنتراست فرصتی را برای ایجاد تمایز واضح بین سقف و بقیه خانه فراهم می کند. این را می توان از طریق استفاده از رنگ – با جفت کردن مواد سایدینگ رنگ روشن با سقف تیره تر به دست آورد. کنتراست را می توان با استفاده از مواد مکمل نیز به دست آورد.

3. تعداد زیادی پنجره را در دیوارها جای دهید

خانه های روستایی معمولاً در مکان های خیره کننده با مناظر باشکوه از مناظر اطراف قرار دارند. پنجره های بزرگ و باز نور طبیعی خورشید را برای روشن کردن خانه و همچنین دسترسی برای لذت بردن از این مناظر در سراسر خانه فراهم می کند.

ایده های نمای خارجی خانه ها به سبک روستیک

4. با تزئینات پنجره خلاقیت ایجاد کنید

تزئینات پنجره می تواند به نمای بیرونی یک خانه روستیک رنگ عالی اضافه کند. این یک تغییر کوچک است که می تواند طراحی را متمایز کند. هنگام بررسی گزینه های فریم پنجره سه عنصر وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

 • طراحی تزئینات پنجره: خطوط، لبه‌ها، شکل‌دهی و تداوم با سایر ویژگی‌های معماری همه مواردی هستند که هنگام در نظر گرفتن طرح‌های مختلف تزئینات پنجره بیرونی باید به آنها توجه کنید.
 • رنگ فریم پنجره: در حالی که برخی از صاحبان خانه دوست دارند تزئینات پنجره بیرونی، لبه پنجره و درب جلویی آنها کاملاً مطابقت داشته باشد، برخی دیگر دوست دارند با استفاده از تزئینات پنجره بیرونی به عنوان فرصتی برای ایجاد تضاد با جداره های اطراف، درها و موارد دیگر، رویکرد مکمل تری داشته باشند.
 • نوع برش پنجره: این را می توان با انتخاب متریال اندازه گیری کرد. در حالی که وینیل و چوب مورد علاقه کلاسیک هستند، رویکردهای جایگزین برای سبک های تزئین پنجره بیرونی، مانند سنگ، نیز موجود است.

5. اضافه کردن درب های منحصر به فرد را در نظر بگیرید

با استفاده از درهای منحصربفرد به عنوان یک نقطه کانونی می توان جذابیت حاشیه را به طور چشمگیری افزایش داد. درها را می توان با رنگ های متضاد روشن رنگ آمیزی کرد تا شخصیت بیشتری به آن اضافه شود، یا می توانید رنگ های خنثی با عناصر معماری منحصر به فرد مانند چوب یا آهن را انتخاب کنید.

6. درب های گاراژ

درهای گاراژ با جزئیات معماری مانند پنجره ها و پانل ها فوراً جذابیت را افزایش می دهند. مطمئن شوید که درب های گاراژ خود را به عنوان یک عنصر مهم طراحی می بینید، خواه برای ایجاد بافت مکمل و اضافی یا با رنگ آمیزی رنگ متضاد با بقیه خانه به آن ها اضافه شوند.

درب های خانه روستیک

7. شامل جزییات و ویژگی های طراحی نمای خارجی

عناصر معماری فضای باز که در طراحی نمای بیرونی یک خانه روستیک باید در نظر گرفته شوند عبارتند از عرشه ها، ایوان ها، بالکن ها، تراس ها و پاسیو.

8. خطوط سقفی تیز (سقف شیبدار و سقف شیروانی)

خطوط سقفی تیز و زاویه‌دار برای ایجاد فرم بسیار موثر هستند که به خانه‌ها کمک می‌کند تا از بقیه متمایز شوند و همچنین از تجمع برف و اضافه کردن وزن به خانه در اقلیم سرد جلوگیری می‌کنند.

معماری روستیک

اصول طراحی معماری روستیک

طراحی روستیک اغلب به شکل ساده، متریال های سایز بزرگ و به طرز چشمگیری زیبا توصیف می شود. مواد طبیعی مانند چوب خام، سنگ و فلزات در این طرح ها غالب هستند زیرا چالش اصلی ایجاد فضای داخلی شبیه سادگی و زیبایی است که در دنیای بیرون یافت می شود.

فلسفه طراحی روستیک نسبتاً ساده است:  طبیعت را در آغوش بگیرید که آسایش و گرما را به خانه شما القا می‌کند. اصول طراحی زیر به ایجاد زیبایی شناسی روستیک کمک می کند.

بافت های ارگانیک

چوب عنصر اصلی مورد استفاده در خانه های روستایی است. چوب اصلاح شده یک انتخاب ایده آل است که مطمئناً ظاهری خاکی و طبیعی به اتاق دهد. معمولاً کفپوش چوبی پهن و به شکل تخته ای دیده می شود که مکمل تیرهای چوبی است که معمولاً برای حمایت از سقف ها استفاده می شود. کاج، گیلاس، توسکا و هیکوری گزینه های خوبی برای ایجاد حس روستایی هستند.

انتظار می رود فلزات نیز در این طرح ها دیده شوند. فلزات فرفورژه بسته به سلیقه شما ممکن است به روش های مختلفی در فضای شما گنجانده شوند. قابلمه‌ها و تابه‌ها معمولاً در آشپزخانه آویزان دیده می‌شوند در حالی که نوارهای چدنی در اطراف پایه‌های راه پله پیچیده شده‌اند.

ظاهری روستایی را می توان به سادگی با انتخاب لوازم جانبی و تزئینات مناسب برای خانه خود به دست آورد. به دنبال مواردی باشید که ظاهری دست ساز دارند و با سبک روستایی مطابقت دارند.

به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که این جزئیات همه تفاوت را ایجاد می کنند. به عنوان مثال، دستگیره‌ها و دستگیره‌های درهای فلزی با چوب‌های در معرض دید اتاق خواب مطابقت دارند، در حالی که یک شیر آب آشفته و یک حلقه حوله‌ای منطبق، ظاهر مطلوبی به حمام شما می‌دهد.

در نهایت، سنگ به طور منظم برای متعادل کردن فضای داخلی و تکمیل طراحی روستایی استفاده می شود. دیوارهای آشکار معمولاً در اطراف شومینه ها دیده می شوند که به عناصر طبیعی – آتش، سنگ و چوب – اجازه می دهند تا اتاق را یکپارچه و زیبا کنند.

پالت رنگ طبیعی

هنگامی که به یک پالت رنگ طبیعی اشاره می شود، بسیاری از مردم به رنگ های قهوه ای، بژ و کرم فکر می کنند. با این حال، یک پالت رنگ طبیعی شامل سایه های سبز، آبی و قرمز نیز می شود. تا زمانی که رنگ ها با عناصر دیگر گره بخورند و به زیبایی گرم و خاکی منتهی شوند، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

برای به وجود آوردن حس بیشتر،ابتدایی ترین کار در یک خانه روستیک، سطوح بزرگ مانند دیوارها، کف ها و اثاثیه معمولاً خام و بدون رنگ رها می شوند. با این حال، ازرنگ اغلب برای مبلمان و تقویت حس حضور مواد طبیعی در اتاق استفاده می شود. اگر انتخاب رنگ ها چالش برانگیز است، رنگ سفید مطمئن ترین راه حل است. از پارچه‌ها گرفته تا گلدان‌های چینی می‌توانید مطمئن باشید که رنگ سفید در حمایت از ظاهر دلخواه شکست نخواهد خورد.

منسوجات (بافته ها، پارچه ها، بافته شده ها، بافتنی ها، پنبه، کنف، کتان)

خانه های روستایی دارای پارچه های محکمی هستند که زیبایی طبیعی را تداعی می کنند. منسوجات مختلف اغلب در کنار هم قرار می گیرند و به یک اتاق پر طرح اما شیک منتهی می شوند. این طرح به این معنی است که بدون زحمت به نظر برسد، به این معنی که کف به چیزی بیش از یک فرش بافته شده یا یک پرتاب حیوان مصنوعی نیاز ندارد که راه خوبی برای القای حس گرما و آرامش در اتاق خواب است.

الگوها

از آنجایی که بیشتر سطوح و اشیاء ساده و تصفیه نشده نگه داشته می شوند، الگوها مسئول برانگیختن علاقه هستند. ایکات، چک بوفالو، تکه تکه و کالیکو به طور سنتی در چنین خانه هایی دیده می شود. از روبالشی گرفته تا فرش های کف، این الگوها با عناصر هوازده (موادی که بطور طبیعی و در معرض هوای آزاد قرار دارندو عوامب جوی روز شکل و فرم آنها اثر گذاشته است) اطراف مطابقت دارند.

یک خانه روستیک را می توان با یک لحاف دست ساز و دوخته شده – یا حداقل با لحافی که دست ساز به نظر می رسد، تقویت کرد. این لحاف ها در رنگ های پر گرم و پویا و طرح های متنوع، و از نظر ظاهری بسیار مناسب هستند. آویزان کردن یه بافت بر روی دیوار یک راه جالب برای کاهش راحتی خانه به یک فضا است.

مبلمان

مبلمان روستایی اغلب از مواد بازیافتی و بازسازی شده ساخته می‌شوند که حس تغییر کاربری را تقویت می‌کنند. برخلاف مبلمان معاصر یا سنتی، سبک روستیک هیچ خط یا الگوی قابل پیش بینی ندارد. اغلب، تنه‌های درختان تصفیه نشده، میزها و قاب‌های تخت را تشکیل می‌دهند و احساس راحتی واقعی را ارائه می‌دهند. یک راه آسان برای نرم کردن بافت ایجاد شده توسط مبلمان، استفاده از سایه های سفیدی است که قبلا ذکر شد.

مبلمان روستیک

چوب‌های خام مبلمان و فرم های مینیمال می‌سازند که دست ساز هستند یا با تزیینات کمی به نظر می‌رسند. نیازی نیست که مبلمان چوبی خود را فقط به مواد تنه درخت محدود کنید، زیرا شاخه ها و چوب های سبک نیز معمولاً برای مبلمان و لوازم جانبی استفاده می شوند.

طراحی روستیک یک راه عالی برای اتصال یا ارتباط مجدد با عناصر طبیعت و بهره مندی از قدرت تسکین دهنده آن است.

گالری معماری روستیک

اشتراک گذاری در:

دیدگاهی در مورد “معماری روستیک چیست ؟

 1. عبدالله گفت:

  بهترین سبک برای خانه های ویلایی شمال کشور

 2. سعید گفت:

  بسیار مفید بود ممنون

 3. محمد گفت:

  خیلی استفاده کردم مختصر مفید روشن وگویا
  خداقوت به اعضای مجموعه

 4. آرش گفت:

  معماری روستیک آدم رو به طبیعت نزدیک میکنه

 5. ناشناس گفت:

  اکثر عناصری که تو سبک روستیک استفاده میشه، مستقیما از زمین سرچشمه می‌گیرن و بعضی وقتا به نظر می‌رسه خیلی از وسایل کار دست باشن

 6. ناشناس گفت:

  بهترین سبک برای اونایی که مدرنیته خستشون کرده و میخان روح زندگی دوباره تو وجودشون جریان پیدا کنده همین سبک روستیکه

 7. ئهمشی گفت:

  عالیییییی😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی:

× تماس با ما 09118463538