دریافت مشاوره و راهنمایی: 09118463538

چگونه مانند یک معمار طراحی کنید: نکاتی که باید بدانید.

چگونه مانند یک معمار طراحی کنیم؟

توانایی طراحی مانند یک معمار حتی در عصر دیجیتال همچنان یک مهارت اساسی است.

دانشجویان معماری نحوه طراحی مانند یک معمار را با ایستادن در میدان‌های عمومی و نقاشی ساختمان‌های کلاسیک یاد می‌گیرند.

ترسیم محیط اطرافتان یک راه اساسی برای بهبود تکنیک طراحی شما است. این کار نه تنها مهارت‌های طراحی شما را بهبود می‌بخشد بلکه درک شما از جزئیات و فضای معماری نیز را افزایش می‌دهد.

برای کمک به شما در بهبود مهارت‌های طراحی معماری خود، ما این راهنمای مفیدی را با تکنیک‌ها و نکاتی که باید یاد بگیرید، تدوین کرده‌ایم.

به یاد داشته باشید که تبدیل شدن و تسلط در طراحی معماری زمان می‌برد، پس همیشه یک دفترچه طراحی و مداد در کنارتان داشته و تمرین کنید!

طراحی معماری چیست؟


طراحی با دست ابزار مهمی برای معماران است تا ایده های خود را از تفکر مفهومی به کاغذ منتقل کنند. یک مفهوم اولیه معمولاً ابتدا از طریق طراحی برسی می شود و سپس با استفاده از نرم افزار های طراحی به عنوان پیشرفت طراحی اصلاح می شود و به جزئیات بیشتری در آن توجه میشود . یکی دیگر از کاربردهای اساسی طراحی معماری، ارائه سریع ایده ها به مشتریان، سازندگان و پیمانکاران است.

آیا معماران همچنان با دست نقاشی می‌کنند؟


تمایل به تمرکز بر توسعه مهارت‌های طراحی نرم افزاری به منظور افزایش قابلیت استخدام جذاب است، زیرا طراحی دیجیتال با استفاده از نرم‌افزارهای CAD در صنعت معماری مدرن رایج است.

همانطور که گفته شد، داشتن مهارت در طراحی هنوز هم بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند طراحی و یک کیفیت بسیار مطلوب برای کارفرمایان است، بنابراین بیش از هر زمان دیگری طراحی‌های خوب اکنون کمیاب‌تر هستند.

نقاشی یک مرحله اساسی در ابتدای فرآیند طراحی است زیرا به معمار این امکان را می‌دهد که ایده‌ها را به شکل‌ها و روش‌های مختلف تصویرسازی و بررسی کند. همچنین، نقاشی معماری به معمار این امکان را می‌دهد که ایده‌ها را در حین یک جلسه یا بازدید از محل به سرعت ثبت کند ، که یک روش قدرتمند برای توضیح مفاهیم به مشتریان است.

9 نکته ضروری برای طراحی مانند یک معمار 👇

#1 نسبت ها را تعیین کنید

قبل از شروع نقاشی یک موضوع، یک راه خوب برای برنامه‌ریزی نقاشی، یک شبکه  بندی نازک روی صفحه دفترچه نقاشی خود بکشید و نمایی از موضوع را با رسم ساده‌ترین شکل آن بکشید تا مقیاس و نسبت‌های صحیح را رسم کنید.

برای کمک به شما در طراحی مانند یک معمار، رسم شبکه را با مداد سخت به صورت نازک شروع کنید، زیرا در نقاشی به صورت دستی کمی آزمون و خطا تا وقتی که نسبت‌های موضوع خود را یاد می‌گیرید حتمی است.

#2 کار کردن روی پرسپکتیو

استفاده از خط افق، نقطه گریز و خطوط مستقیم همگرا، پارامترهایی هستند که از آنها برای تعیین قوانین چشم‌انداز یا پرسپکتیو در نقاشی معماری استفاده خواهید کرد.

برای شروع، یک خط افق (یک خط افقی که آسمان و زمین را تقسیم می‌کند) روی صفحه خود بکشید، سپس یک نقطه گمراه روی خط افق قرار دهید تا یک چشم‌انداز یک نقطه برای نقاشی‌تان ایجاد کنید. برای استفاده از چشم‌انداز دو نقطه، دو نقطه گمراه را قرار دهید، و به همین ترتیب…

از نقطه (های) گمراه خود به عنوان نشانگرهایی برای همگرایی تمامی خطوط مستقیم استفاده کنید و از این خطوط مستقیم به عنوان راهنماها برای نقاشی معماری خود استفاده کنید.

#3چگونگی ایجاد خطوط مستقیم


این یک تکنیک نقاشی بسیار مهم برای ایجاد خطوط مستقیم در حین نقاشی دستی است. این تکنیک را با حرکت دادن دست و بازو خود، نه مداد، تمرین کنید.

برای انجام این کار، دست مداد خود را بر روی لبه دفترچه نقاشی قرار دهید و دست خود را بالا و پایین این لبه حرکت دهید.

مداد خود را بالا یا پایین بگیرید، بسته به اینکه کجا می‌خواهید خط مستقیم بکشید، اما همیشه انگشتان خود را ثابت نگه دارید. دفترچه نقاشی خود را چرخانده و از لبه‌های مختلف برای خطوط عمودی و افقی یا هر زاویه‌ای که می‌خواهید، استفاده کنید.

استفاده از یک دفترچه نقاشی با جلد سخت توصیه می‌شود

#4 ایجاد عمق در طراحی معماری خود با سایه‌زن


با آزمودن تکنیک‌های مختلف سایه‌زنی و خطوط تراشه‌ای، عمق و واقعیت را در طراحی های معماری خود ایجاد کنید.

دو نوع متداول سایه‌زنی، تراشه‌ای افقی و تراشه‌ای متقاطع هستند. سایه‌زنی لایه دیگری از جزئیات به نقاشی شما اضافه می‌کند. از آن برای ایجاد اثر سایه‌پذیری از نور طبیعی یا ایجاد یک جزئیات معماری بیرون‌آمده استفاده کنید.

#5 بهره‌مندی از وزن خط


همانند سایر طراحی های معماری، استفاده از وزن خط در طراحی ، یک سلسله مراتب از لایه‌ها و عمق را ایجاد می‌کند.

برای مثال، معماری پیش‌زمینه ممکن است با وزن خط سنگین‌تر (ضخیم‌تر) و اشیاء یا مناظر پس‌زمینه با وزن خط سبک‌تر (نازک‌تر) ترسیم شوند.

برای طراحی مانند یک معمار و بهترین نتایج، وزن خط و تکنیک‌های سایه‌زنی را در نقاشی‌های خود به کار ببرید.

#6 همیشه به بالا نگاه کنید

به راحتی می توان چشمان خود را روی دفت متمرکز کرد و به تخیل خود اجازه داد به بیراهه برود، اما به یاد داشته باشید که طراحی نوعی ثبت واقعیت است.

چشمان خود را به موضوع نقاشی خود خیره کنید تا مطمئن شوید که به دقت نقاشی می‌کنید. این یک قسمت مهم از فرآیند نقاشی مانند یک معمار است زیرا هر حرکت مداد باید یک تصمیم آگاهانه باشد.

مهم است که به طور مداوم جزئیات معماری را اسکن کنید تا خودتان را برای نقاشی با دقت آموزش دهید که این امر باعث پیشرفت سریع‌تر مهارت‌های نقاشی شما می‌شود و به نتیجه بهتری منجر می‌شود.

#7 با هدف نقاشی کنید


بر نقاشی‌های خود خیلی گران‌قدر نباشید زیرا آنها به ندرت به شکلی که تصور کرده‌ایم می‌پیوندند. به همین دلیل، غالباً نقاشی‌ها در نیمه‌راه رها می‌شوند یا اگر از ابتدا خوب شروع نشده باشند.

برای طرح های خود ارزش قائل نباشید زیرا به ندرت به شکلی که ما تصور میکردیم در می آیند به همین دلیل،نقاشی ها اگر شروع خوبی نداشته باشند ، اغلب در نیمه راه حذف می شوند.

توانایی طراحی مانند یک معمار به این معنا نیست که هر بار باید یک شاهکار نقاشی بکشید. طراحی معماری برای اینکه طرح های خوبی باشند نیازی به خیره کننده بودن ندارند. طراحی اصولاً یک ابزار ارتباطی و تحقیقاتی است.

مهارت های طراحی خود را با دیدن یک طرح تا پایان سریعتر توسعه خواهید داد تا اینکه دوباره از نو شروع کنید و هرگز از اولین مانع عبور نکنید.

#8 ابزارهای مناسب را همراه داشته باشید


نوع دفترچه طراحی و ابزارهایی که باید استفاده کنید، به سلیقه شخصی برمی‌گردد. ما یک دفترچه نقاشی با ابعاد حدود A5 که با جلد سخت و دارای کاغذ با وزن gsm سنگین و با بافت خاص است را توصیه می‌کنیم. نقاشی با یک دفترچه نقاشی با جلد سخت به شما این امکان را می‌دهد که دست و مچ خود را بر روی صفحه استراحت دهید.

انتخاب یک کاغذ با وزن gsm سنگین و با بافت احساس لمس بیشتری را در هنگام نقاشی ایجاد می‌کند و جلوی جوهر پس دادن خودکار را به صفحات بعدی میگیرد.

به‌جای مدادهای سنتی، انتخابی از مدادهای مکانیکی کاربردی‌تر است، از سربی سخت تا نرم، و همچنین طیف وسیعی از قلم‌ها که به راحتی بسته به جلوه یا تکنیک‌هایی که ایجاد می‌کنید، تغییر می‌کنند. خودکارهای روترینگ در انواع وزنه های خودکار عرضه می شوند و از قلم های بسیار محبوب نزد معماران هستند.

#9 استفاده از کاغذ کالک


معماران برای توسعه طراحی های خود به طراحی‌های دقیق‌تر با استفاده از لایه‌های مختلف از کاغذ کالک استفاده می‌کنند. یک رول کاغذ کالک ابزار مهمی است که به شما این امکان را می‌دهد که مانند یک معمار طراحی کنید و طراحی‌هایتان را بهبود ببخشید.


پرسش‌های متداول

آیا معماران باید در طراحی مهارت داشته باشند؟


نیازی به مهارت بالا در نقاشی برای یک معمار لازم نیست، اگرچه مهارت نقاشی مانند یک معمار ارزشمند است. نقاشی اساساً یک ابزار ارتباطی است، و یکی از روش‌های محبوب و موثری که معماران می‌توانند ایده‌های خود را ارتباط دهند، استفاده از ابزارها و نرم‌افزارهای مدل‌سازی سه بعدی است. با این حال، استفاده از نقاشی به عنوان یک ابزار ابتدایی برای اعلام مفاهیم طراحی مفید است.

کدام مهارت‌های طراحی برای یک معمار لازم است؟


معماران باید قادر باشند تا طراحی های معماری دقیقی مانند نقشه‌ها، ارتفاعات، برش‌ها و چشم‌اندازها تولید و درک کنند، ساخته شده توسط دست یا به صورت دیجیتال.

اگر نتوانید طراحی کنید ،ممکن است یک معمار شوید ؟


ممکن است یک معمار شوید حتی اگر با طراحی مشکل داشته باشید، اگرچه این مساله به عنوان یک مشکل محسوب می‌شود. شما قادر به ایجاد طراحی های دیجیتال دقیق بدون مهارت طبیعی در طراحی هستید. همچنین، یادگیری چگونگی طراحی مانند یک معمار و تمرین این مهارت به مرور زمان می‌تواند مهارت‌های شما را بهبود بخشد.

ترجمه و بازنویسی از وبسایت theorangeryblog در تحریریه دفتر فنی مهندسی هنر زمان.

آیا این نکات نقاشی به شما کمک کردند؟
 هر تکنیک دیگری که بهبود مهارت‌های نقاشی شما کمک کرده را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید👇.
اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی:

× تماس با ما 09118463538