دریافت مشاوره و راهنمایی: 09118463538

10 نکته برای طراحی خیره کننده حمام در فضاهای کوچک

قبل از طراحی هر سرویس بهداشتی، باید یک کتابخانه از طرح های حمام در سر داشته باشید. اگر حمام شما کوچکتر از حد معمول است، ممکن است چالش برانگیزتر به نظر برسد. با این حال، کوچک بودن همیشه به معنای بد بودن نیست. راه‌حل‌های هوشمندانه بسیاری برای طراحی حمام‌های کوچک وجود دارد که بسیار عالی به نظر می‌رسند.

چگونه از فظای یک حمام کوچک حد اکثر است؟


حمام ها به دلیل اندازه کوچک، کمبود نور طبیعی و وسایل فراوانی که باید در فضای موجود فشرده شوند، برای طراحی بسیار چالش برانگیز هستند. با این حال، اگر این کار را به درستی انجام دهید، کل ناحیه سبک تر و بازتر به نظر میرسد.

خلاص شدن از شر وسایل غیر ضروری و استفاده کامل از هر فضای بازی ضروری است، همچنین توسل به ترفندهای چشمی برای ایجاد فضای بیشتر در جایی که فضای زیادی وجود ندارد ضروری است. نگرا نباشید؛ آنقدر که تصور می کنید هزینه بر نخواهد بود.

10 نکته برای طراحی خیره کننده حمام در فضاهای کوچک:

با توجه به نیاز و سلیقه شما، ما در تیم دفتر فنی مهندسی هنر زمان به شما کمک می کنیم تا بهترین چیدمان ها را انتخاب کنید، برخی از ویژگی های اسپا مانند را برای اضافه کردن و انتخاب پالت رنگ بهینه که می تواند به شما کمک کند پس از یک روز طولانی آرامش داشته باشید، انتخاب کنید. در اینجا ده نکته کاربردی وجود دارد که به شما در ایجاد طرح های زیبای حمام کمک می کند:

1. تمام موانع بصری را حذف کنید

از هر چیزی که یک مانع بصری در حمام محسوب ظاهر می شود اجتناب کنید. طراحی های رایج حمام ها معمولا شلوغ است. برای به حداکثر رساندن فضای کف، موانعی مانند ماشین لباسشویی، سطل زباله، ترازو را در نظر بگیرید. سعی کنید راه حل های دیگری برای استفاده این موارد پیدا کنید یا آنها را در اتاق دیگری مانند اتاق های انبار یا اتاق های رختشویی قرار دهید. در غیر این صورت فضای شما را به هم می ریزند و آن را غیر قابل تحمل می کنند.

سقف کوتاه می تواند از نظر بصری یک مانع محسوب شود. سقف طاقدار بلندی را در نظر بگیرید که حس مرتفع بودن را به حمام می دهد.

2. از اشکال غیر متعارف وان حمام استفاده کنید

بزرگترین بخش در هر حمام، وان حمام است که همیشه بیشترین تاثیر را در حمام دارد. با این حال، یک حمام کوچک نباید ناقص باشد. در بسیاری از راه حل های غیر متعارف وان حمام فضاهای کوچک تری را در حمام اشغال می کنند.

استفاده از وان شش ضلعی شکل نیم گوشه یا وان ژاپنی را در نظر بگیرید. به غیر از وان حمام، می توانید بسته به ابعاد حمام خود از وان های مستقل، توکار یا روکار استفاده کنید. این کار باعث کاهش فضای اشغال شده توسط وان می شود و زیبایی منحصر به فردی به حمام شما می بخشد.

3.از آینه ها غافل نشوید

از یک آینه بلند استفاده کنید که ارتفاع حمام را بیشتر نشان دهد . آینه ها عمق هر فضایی را منعکس می کنند و تاثیر وسایل روشنایی را دوچندان می کنند و باعث روشنایی بیشتری میشوند. استفاده از روکش های انعکاسی و کاشی های سرامیکی بازتابنده نیز به همین ترتیب جلوه ای درخشان می دهد. روکش های براق در حمام ها رایج است زیرا تمیز کردن آنها بسیار راحت تر است.

4. یک پالت رنگ آرامش بخش را انتخاب کنید

اینکه بسیاری از طرح‌های اسپا از رنگ‌های آرام‌بخش آبی یا آبی کم‌رنگ استفاده می‌کنند تصادفی نیست . یک پالت رنگ آرامش بخش شامل رنگ های روشن و مایل به آبی سرد انتخاب کنید. در مورد وسایل فلزی در حمام، وسایل براق و روکش های سفید شفاف را انتخاب کنید.

5. از رنگ های تیره اجتناب کنید

رنگ های روشن را انتخاب کنید و سعی کنید تمام دیوارها را با همان رنگ سرامیک بسازید. به خصوص برای کفپوش، بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا را بیش از این کوچک نکنید. این مساله باعث می شود حمام بزرگتر به نظر برسد .

6. یک سینک کوچک هرگز به کسی آسیب نمی رساند

قبول کنید که حمام کوچک، در بیشتر موارد، سینک یا روشویی بزرگ نیاز نخواهد داشت. علاوه بر این، یک سینک کوچک کاملاً خوب عمل می کند و هیچ ناراحتیی ایجاد نمی کند.

7. هوشمندانه محل وسایل خود را انتخاب کنید

داشتن یک حمام کوچک به این معنی نیست که شما باید فضای ذخیره سازی را فدا کنید. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از مکان‌های ذخیره‌سازی مخفی استفاده کنید . به عنوان مثال، در برخی از حمام ها، ممکن است با ایجاد سوراخ در پشت یکی از کاشی های سرامیکی روی دیوار، فضای ذخیره سازی مخفی ایجاد شود. سعی کنید تا حد امکان از فضای عمودی استفاده کنید.

اگر اصرار دارید که از چوب لباسی های فلزی استفاده کنید، در انتخاب متریال دقت بیشتری داشته باشید. استفاده از پوشش های مقاوم در برابر خوردگی در حمام الزامی است.

در اینجا چند ایده زیرکانه برای نگهداری وسایل حمام آورده شده است:

  • محفظه تعبیه شده در کنار سینک
  • کاشی های سه بعدی تعاملی
  • کابینت آینه ای

8. از روشویی دیواری استفاده کنید

همانطور که در مورد قبل در مورد ذخیره سازی وسایل گفته شد، باید تا جایی که می توانید از فضای عمودی حمام استفاده کنید. می توانید با استفاده از قسمت پایینی برای قرار دادن تمام ابزار حمام، فضاهای ذخیره سازی بیشتری را با روشویی یا سینک دیواری ایجاد کنید.

9. سایه ها را تا حد امکان از بین ببرید

سایه زیاد باعث می شود حمام کوچکتر به نظر برسد و حتی ممکن است باعث ایجاد احساس کلاستروفوبیا شود. برای درمان این مشکل، باید اطمینان حاصل کنید که سرویس بهداشتی به خوبی روشن است و هیچ دیوار بزرگی در کنار دوش وجود ندارد. بهتر است مواد جامد حمام را نیز کاهش دهید. برای شروع، به جای درب، از یک در شیشه ای یا پارتیشن سبک وزن استفاده کنید.

کل کابین دور سینی دوش را از شیشه مات یا طرح‌دار برای حداکثر شفافیت بسازید. کابین ها در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند و می توانند یکی از جذاب ترین عناصر در هر طراحی حمام باشند.

در مورد سایه ها، توجه داشته باشید که هرگز نباید سقف را نزدیک سر خود در نظر بگیرید ، در غیر این صورت امکان آرایش در حمام را از بین میرود.

10. نورپردازی مناسب را در اولویت قرار دهید

نور حمام یکی از حیاتی ترین عناصری است که طراحی حمام شما را جذاب یا کسل کننده می کند. اطمینان حاصل کنید که تمام قسمت های حمام روشن است. هنگامی که صحبت از حمام می شود، استفاده از پنجره های بلند اولویت دارد  تا تهویه طبیعی و روشنایی مناسب را فراهم کند .

روشنایی حمام با نور طبیعی خورشید باعث احساس جا داری بیشتر میشود. این در مورد تمام طراحی های حمام صدق می کند. بنابراین، سعی کنید شکاف‌هایی برای پنجره اضافه کنید که به پرتوهای نور خورشید اجازه ورود به دوش شما را بدهد.

البته نور مصنوعی در هر سرویس بهداشتیو حمامی ضروری است و اگر حمام کوچک است باید بیشتر مراقب باشید. اگر فضای کافی برای پنجره ندارید از چراغ های دیواری در کنار آینه استفاده کنید. برای اطمینان از ایمنی، از چراغ های LED رشته ای، CFL یا ضد آب استفاده کنید.

بهترین رنگ برای یک حمام کوچک چیست؟

با توجه به اصول طراحی داخلی ، استفاده از رنگ‌های روشن‌تر برای تزئین یک حمام کوچک، مانند سفید، کرم، آبی پاستلی، خاکستری یا زرد، فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد، در حالی که استفاده از رنگ‌های تیره‌تر مانند قرمز پررنگ، سبز ، یا قهوه ای، حمام را کوچک تر نشان میدهد.

آیا استفاده از کاشی های کوچک یا بزرگ در حمام کوچک بهتر است؟

در حالی که ترکیبی از کاشی‌های بزرگ و کوچک می‌تواند در برخی از طرح‌های حمام کوچک شگفت‌انگیز به نظر برسد، بهترین گزینه برای انتخاب کاشی برای حمام، کاشی‌هایی با اندازه متوسط ​​است که بزرگ‌تر از 1×1 نیستند. با این حال، برخی از کارشناسان معتقدند که یک کاشی بزرگ می تواند با کاهش درهم ریختگی بصری ناشی از خطوط دوغاب روی دیوارها و کف، بهترین استفاده را از فضای محدود در یک حمام کوچک داشته باشد. همانطور که گفته شد، قبل از تصمیم گیری در مورد یکی، باید این دو اندازه را شخصاً مقایسه کنید.

ترجمه و بازنویسی از وبسایت arch2o

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی:

× تماس با ما 09118463538