14 نمونه شگفت انگیز از خانه های پایدار

احتمالاً در مورد معماری پایدار به عنوان یک روند طراحی شنیده اید. به نظر می‌رسد بسیاری از مردم این باور مشترک را دارند که زندگی در خانه‌های پایدار یا پوشیدن لباس‌های پایدار عقب‌نشینی از سبک زندگی راحت و مدرنی است که به آن عادت کرده‌اند.

آیا این مسائله حقیقت دارد؟ خوب، ما می‌توانیم از پایدارترین ساختمان‌های اداری یاد بگیریم و تماشا کنیم که چگونه این خانه‌های پایدار محیط دوستانه‌تری ایجاد کردند. و یک چیز را که قطعا می دانیم این است که اگر راه خود را ادامه دهیم و به ندای هشدار دهنده طبیعت گوش ندهیم، تمام راحتی هایی را که به آن عادت کرده ایم از دست خواهیم داد و دیگر راه بازگشتی نخواهیم داشت.

1. خانه اسلیپ – معماران کارل ترنر (لندن، بریتانیا)

خانه اسلیپ – معماران کارل ترنر (لندن، بریتانیا)

این خانه 200 متر مربعی در منطقه بریکستون در جنوب لندن وجود دارد. خانه شامل سه جعبه روی هم است که کمی از یکدیگر فاصله دارند و با تخته های شیشه ای شفاف پوشیده شده اند. این خانه دارای پمپ های حرارتی خورشیدی است که برای آسایش حرارتی داخلی، تهویه مکانیکی، سلول های فتوولتائیک و سیستم جمع آوری آب باران استفاده میشود.

2. Syshaus Residence – استودیو Arthur Casas (سائوپائولو، برزیل)

Syshaus Residence – استودیو Arthur Casas (سائوپائولو، برزیل)

استارت‌آپ SysHaus مشکل در نظر گرفتن عناصری که در شیوه‌های سنتی ساختمان‌سازی وجود داشت را حل می‌کند. اقامتگاه 200 متر مربعی Syshaus مفهوم جدیدی را برای زندگی مدرن پرده برداری می کند: کارایی، سادگی و پایداری فقط اهداف آرمانی نیستند، بلکه الزامات عملی هستند.

در محدوده سه طبقه و در زمین‌های مسطح یا شیب‌دار، سیستم سازه‌ای شامل ستون‌ها، تیرها، اتصالات و پیچ‌های مختلفی وجود دارد که در نتیجه طرح‌ها و برنامه‌های مختلف طرح‌ها و برنامه‌ها ایجاد می‌شود.

3 . ZEB Pilot House – Snøhetta (لارویک، نروژ)

ZEB Pilot House – Snøhetta (لارویک، نروژ)

مساحت این خانه در لارویک، نروژ، 220 متر مربع است. دارای شیب متمایز به سمت جنوب شرقی است و پنل های خورشیدی سقف شیب دار آن را می پوشانند.همچنین دارای چاه های انرژی زیرزمینی برای تکمیل نیاز خانه به انرژی و غیره. هندسه، جهت گیری و قرارگیری پانل های شیشه ای خانه برای دستیابی به گرمایش و سرمایش غیرفعال تنظیم شده است. همچنین، روکش های داخلی آن برای بهبود آب و هوای داخلی و کیفیت هوا به دقت انتخاب شده است.

4. Fall House – Fougeron Architecture (بیگ سور، ایالات متحده)

Fall House – Fougeron Architecture (بیگ سور، ایالات متحده)

خانه ای سه خوابه در ساحل جنوبی بیگ سور در کالیفرنیا در زمینی شیبدار نسبت به سمت سطح آب تعبیه شده است. پوسته شیشه‌ای با کارایی بالا، منظره حداکثری از اقیانوس و طبیعت اطراف و دسترسی به نور روز را به تمام اتاق‌ها فراهم می‌کند و در عین حال افزایش گرمای خورشیدی را کاهش می‌دهد. گرمایش هیدرونیک تابشی برای حفظ آسایش حرارتی برای کل خانه استفاده می‌شود، که چیدمان آن تهویه پشته‌ای را نیز افزایش می‌دهد، روش دیگری که انرژی کارآمد برای بهبود آب و هوای داخلی خانه‌های پایدار است.

5. خانه صفحه زنده – کارگاه معماری CplusC (نورث باندی، استرالیا)

خانه صفحه زنده – کارگاه معماری CplusC (نورث باندی، استرالیا)

خانه مجلل باشکوه North Bondi برای مجالس اجتماعی و اوقات فراغت خانوادگی مناسب است. فرم این خانه به شدت تحت تأثیر محدودیت های سایت است که نسبتاً محدود بوده و مشکلاتی را با نگاه بیش از حد به همراه داشتند. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد مکان، برنامه ریزی دقیق و آماده سازی برای موفقیت پروژه ضروری بود.

6. Haus W – Kraus Schoenberg (هامبورگ، آلمان)

Haus W – Kraus Schoenberg (هامبورگ، آلمان)

خانه دیگری در زمین شیبدار پوشیده از چمن در هامبورگ آلمان وجود دارد. هاوس دبلیو یک خانه پیش ساخته و کم مصرف 2 طبقه است. دارای یک طبقه همکف با لعاب همه جانبه است که باغ شیب‌دار را مشاهده می‌کند و طبقه اول آن با الوارهای سفید رنگ شده پایدار پوشیده شده است. الوار برش CNC از طریق عایق، راحتی حرارتی داخلی را فراهم می کند و همچنین قابل بازیافت است.

7. Marmalade Lane Cohousing Development – ​​Mole Architects (کمبریج، بریتانیا)

Marmalade Lane Cohousing Development – ​​Mole Architects (کمبریج، بریتانیا)

42 واحد مسکونی در توسعه مارمالاد لین وجود دارد که شامل خانه های تراس دار با دو تا پنج اتاق خواب و آپارتمان های یک و دو خوابه می شود. مناطق جمعی و امکانات مشترک در Marmalade Lane برای مأموریت آن در تشویق انسجام اجتماعی و سبک زندگی دوستدار محیط زیست بسیار مهم است.

باغ های مشترک گسترده جامعه به عنوان نقطه کانونی آن عمل می کند، با مناطق تعیین شده برای باغبانی، فعالیت ها، تعامل و مراقبه آرام، و امکانات عمومی شامل یک خانه مشترک چند منظوره با اتاق بازی، اتاق خواب مهمان، خدمات خشکشویی، فضاهای تجمع و یک فضای بزرگ است. سالن و آشپزخانه برای صرف غذا و مجالس.

8. MO House – FRPO (مادرید، اسپانیا)

MO House – FRPO (مادرید، اسپانیا)

این خانه یک خانواده است ک در جنگلی در حومه مادرید اسپانیا واقع شده است. طراحی تفکیک شده خانه از تمایل به ادغام آن با جنگل، قرار دادن توده های جعبه مانند در شکاف بین درختان ناشی شده است. این خانه از پانل های چوبی متقاطع سبک ساخته شده است که نیاز به فونداسیون عمیق را از بین می برد و عایق حرارتی را فراهم می کند.

9. Edgeland House – Bercy Chen Studio (آستین، ایالات متحده)

Edgeland House – Bercy Chen Studio (آستین، ایالات متحده)

Edgeland House در یک سایت براون فیلد احیا شده در آستین، تگزاس واقع شده است. خانه های گودال بومی آمریکایی های بومی از طراحی آن الهام گرفته است. این خانه از دو بال با سقف سبز تشکیل شده است که روی یکدیگر سایه می اندازند. یک حیاط خطی بین هر دو بال امتداد دارد که جریان هوا را امکان پذیر می کند. این خانه طوری طراحی شده است که کمترین تأثیر را بر روی سایت بگذارد. سقف‌های سبز شیب‌دار آن برای التیام و بازگرداندن حیات وحش به زمین‌های متروک و زخمی است.

10. Casa Nirau – Paul Cremoux Studio (مکزیکو سیتی، مکزیک)

Casa Nirau یک خانه خانوادگی 2 طبقه ارتقا یافته در مکزیکو سیتی است. مساحت آن از 2754 فوت مربع به 1937 فوت مربع کاهش یافت تا ردپای آن به حداقل برسد، بنابراین فضاهای داخلی آن مجدداً توزیع شد. این خانه با انرژی کارآمد ماهانه 15 دلار برق و گاز طبیعی مصرف می کند. همچنین از یک سیستم جمع آوری آب باران استفاده می کند که از فیلترهای کربن فعال برای تبدیل آب جمع آوری شده توسط پشت بام و تراس به آب آشامیدنی استفاده می کند.

11. Caruth Boulevard Residence – Tom Reisenbichler (تگزاس، ایالات متحده)

اقامتگاه دارای گواهینامه Gold LEED در دالاس، تگزاس واقع شده است. طراحی زیبای آن مسکن های مجلل و پایدار را ادغام می کند. این خانه طوری ساخته شده است که در بین درختان موجود در سایت قرار گیرد. دارای صفحات و خطوط افقی براق در سراسر نما برای برجسته کردن درختان اطراف است. این خانه همچنین دارای سلول‌های فتوولتائیک و گیاهان چشم‌انداز مقاوم در برابر خشکسالی است، علاوه بر این که مواد بازیافتی را در پایان‌های آن گنجانده است.

12. خانه کنار برکه – معماران استل لومونت روحانی (آسیاب آبی، ایالات متحده)

خانه 2 طبقه L شکل در واتر میلز نیویورک، با افزودن عرشه حیاط خلوت و استخر وسیع به چیدمان آن، به شکل یک مستطیل کامل درآمده است. با دریاچه ای در جنوب آن، طراحی خانه با استفاده گسترده از پانل های شیشه ای کم مصرف، حداکثر دید هر دو سطح آب مجاور را تضمین می کند. اینها، علاوه بر پنجره‌های شیشه‌ای، نور طبیعی کافی را فراهم می‌کنند و از آفتاب‌گیرها برای به حداقل رساندن گرمای خورشیدی در تابستان و حفظ آن در زمستان استفاده می‌شود.

13. خانه دای کیم – معمار Aline (هانوی، ویتنام)

این خانه در ویتنام با در نظر گرفتن ویژگی های سازگار با محیط زیست ساخته شده است، بنابراین ساکنان آن می توانند از مزایای آب و هوا، باد و درختان حتی در وسط یک شهر شلوغ لذت ببرند. محصول نهایی خانه ای با اتاق های روشن و سایه است. معماران در مورد گنجاندن عناصر طبیعت در طراحی داخلی فکر دقیقی کردند. در نتیجه، درختان را می توان تقریباً در هر قسمتی از خانه یافت تا فضایی آرام و لطیف ایجاد کند.

14. OUTrial House – KWK PROMES (Książenice، لهستان)

OUTrial House در زمینی به مساحت 1440 متر مربع در Książenice، لهستان واقع شده است. مساحت کل خانه 180 متر مربع است. آن را در محل پوشیده از چمن حک می کنند، به طوری که بخشی از زمین بلند می شود تا به عنوان یک بام سبز برای خانه عمل کند و در تمام طول سال عایق طبیعی آن را فراهم کند. پانل های شیشه ای از کف تا سقف که به طور گسترده در طبقه همکف استفاده می شود، نور طبیعی را وارد می کند و چشم اندازی دلپذیر از فضای سبز اطراف را امکان پذیر می کند.

خانه های پایدار: به طور خلاصه

خانه های پایدار برای به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی جمعی و محافظت از سیاره برای نسل بعدی ضروری هستند. کاهش قرار گرفتن افراد در معرض مواد سمی و افزایش خلوص هوا در خانه، شیوه زندگی سالم‌تری را تشویق می‌کند.

بسیاری از متخصصان از مجموعه ای از خانه های سازگار با محیط زیست حمایت می کنند که در آن افراد بتوانند با یکدیگر ملاقات کنند و اطلاعات و منابع را تبادل کنند. این امکان وجود دارد که ابتکارات انرژی جامعه به جوامع محلی کمک کند تا هزینه ها را کاهش دهند و اثرات زیست محیطی آنها را کاهش دهند.

سیاستمداران در حال حاضر از حق پروژه های انرژی شهرداری برای تولید برق خود دفاع می کنند. در همین حال، برخی از جوامع در حال حاضر در حال توسعه ژنراتورهای بادی و برق آبی برای تامین انرژی پاک کافی برای تامین برق کل روستاها هستند.

ترجمه و بازنویسی از وبسایت arch2o در تحریریه دفتر فنی مهندسی هنر زمان.

اشتراک گذاری در:
فیسبوک
توییتر
لینکدین
ایمیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت بروز رسانی ها، جدید ترین مقالات و آخرین اخبار آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

× تماس با ما 09118463538