دریافت مشاوره و راهنمایی: 09118463538

10 دانشگاه برتر دنیا برای تحصیل در رشته معماری

معماری نقش مهمی در توسعه انسانی ایفا کرده است، از ایجاد مفاهیم خلاقانه و شهری تا ساخت ساختمان های کلیدی محیطی. کسانی که علاقه مند به کسب مدرک معماری در بهترین دانشگاه های جهان هستند، نباید تنها پس از خواندن این راهنمای نهایی، از توانایی خود در انجام این کار نگران باشند.

بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته معماری کدامند؟

تعداد زیادی کالج برای انتخاب وجود دارد. و مهم نیست در کجای دنیا می خواهید تحصیل کنید، تعداد زیادی دانشگاه وجود دارد که شما را ناامید نمی کند. پس از جستجو در منابع آنلاین و نظرسنجی های فراوان، ما 10 دانشگاه برتر جهان برای تحصیل در رشته معماری را فهرست کردیم. اگر می خواهید در بین بهترین ها باشید، ده دانشگاهی که باید در آنها شرکت کنید عبارتند از:

1. موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، ایالات متحده

MIT همواره مقام اول را در بین بهترین دانشگاه های جهان برای معماری کسب کرده است.

مدرسه معماری آن اولین مدرسه در نوع خود در ایالات متحده بود. این موسسه در سال 1865 تاسیس شد، 4 سال پس از تاسیس موسسه.

MIT به دلیل معرفی مدرنیسم به ایالات متحده و راه اندازی ساختمان های مترقی مشهور است. MIT با تنها 25 دانش آموز در کلاس های برنامه M. Arch، به دلیل ارائه فضای عالی به دانشجویان خود مشهور است. اندازه‌های کوچک کلاس‌ها، بحث های غنی‌تر را در بین دانش‌آموزان و معلمان تضمین می‌کند.

دانشکده معماری و برنامه ریزی MIT.

2. مدرسه معماری بارتلت ، انگلستان

مدرسه معماری بارتلت بریتانیا پس از MIT در رتبه دوم قرار دارد. این دانشکده که در سال 1947 تأسیس شد، یکی از 11 دانشکده تشکیل دهنده UCL است.

این مدرسه ادعا می کند که اولین مدرسه معماری است که در بریتانیا تأسیس شده است. با وجود دانشکده هایی که به دلیل تحقیقات تجربی و اصلی و برای توسعه نحو فضا شناخته شده اند، جای تعجب نیست که دانشکده معماری بارتلت یکی از بهترین دانشگاه های جهان است.

مدرسه معماری بارتلت -عکس توسط جک هابهاوس

3. دانشگاه صنعتی دلفت، هلند

در TU Delft، این دانشکده معماری بیش از 3000 دانشجو دارد که شلوغ ترین دانشکده است دنیاست. این موسسه با ترکیب عرف هلندی تمرین بین رشته ای، به شهرت بین المللی و برنامه های کارشناسی ارشد رقابتی خود افتخار می کند، که در آن دانشجویان برای ایجاد پاسخ های نوآورانه و جامع به مشکلات دنیای واقعی با یکدیگر همکاری می کنند.

4. ETH زوریخ (موسسه فناوری فدرال سوئیس) ، سوئیس

دانشگاه ETH زوریخ سوئیس به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های معماری شناخته می‌شود. دپارتمان معماری در سال 1854 تاسیس شد و 2000 دانشجو داشت. موفقیت و نام خوب ETH Zurich عمدتاً به دلیل نتایج آموزشی و تحقیقاتی درخشان آن است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن Arch2O-best-universities-in-the-world-to-study-architecture-14-1536x1023-1-1024x682.jpg است
موسسه فناوری فدرال سوئیس، DARCH

5. دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (UCB)، ایالات متحده

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی به دلیل تحقیقات خود و تشویق طراحی مستقل شناخته شده است. مدارک معماری بر مولفه های زیبایی شناختی، فرهنگی و فنی طراحی تمرکز دارد. با وجود دانشکده ها و اساتید برنده جایزه که متفکران و طراحان مبتکر هستند، قابل درک است که چرا UCB یکی از بهترین دانشگاه های جهان است.

پردیس UC Berkeley

6. دانشگاه هاروارد ، ایالات متحده

بسیاری از معماران مشهور و تأثیرگذار، معماران منظر و شهرسازان از دانشکده طراحی هاروارد فارغ التحصیل شده اند. دوره های معماری در سال 1864 در هاروارد شروع شد و امروزه این دپارتمان دارای تنوع فراوانی است و دارای جامعه ای منحصر به فرد است. با کشف روش های جدید تفکر، همکاری را ترویج می کند.

7. مدرسه معماری منچستر ، انگلستان

مدرسه معماری منچستر یک همکاری نوآورانه بین دانشگاه متروپولیتن منچستر و دانشگاه منچستر است. این دو دانشکده معماری بیش از 100 سال تجربه آموزشی را برای ایجاد یکی از بزرگترین دانشکده های معماری در بریتانیا به کار گرفته است.

دانشکده معماری منچستر، انگلستان

8. دانشگاه کمبریج، انگلستان

با محبوبیت آکادمیک دانشگاه کمبریج و مکان شهر قرون وسطایی، مطالعه معماری در اینجا تجربه منحصر به فردی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

کالج کورپوس کریستی، دانشگاه کمبریج، انگلستان. همکاران شوستال

9. Politecnico di Milano، ایتالیا

با حدود 42000 دانشجو، Politecnico di Milano بزرگترین دانشگاه فنی در ایتالیا است. بسیاری از معماران مشهور در Politecnico di Milano تحصیل کرده و اکنون تدریس می کنند.

Politecnico di Milano، ایتالیا از طریق شبکه دانشگاه های فعال Talloires

10. دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)، سنگاپور

دپارتمان معماری دانشکده طراحی و محیط زیست NUS در سال 1969 تأسیس شد و طیف گسترده ای از برنامه ها از جمله معماری منظر ، طراحی شهری ، برنامه ریزی شهری و طراحی پایدار یکپارچه را ارائه می دهد . این فرصت را برای دانشجویان خود فراهم می کند تا از مسیرهای خلاقانه متناسب با استعداد طراحی و علایق تحقیقاتی خود انتخاب کنند.

دانشگاه ملی سنگاپور از طریق Mattermost

هنگام جستجوی بهترین دانشکده های معماری چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

همه چیز از شما شروع می شود که تصمیم می گیرید کجا تحصیل خود را دنبال کنید. بسیاری از ملاحظات، از جمله مکان، و اولویت های تحصیلی و رفتاری شما، در تصمیم گیری برای شرکت در کدام مدرسه نقش دارند.

یافتن مدرسه ای که به شما امکان می دهد بر اهداف تحصیلی و اجتماعی خود تمرکز کنید، قابل توجه است. انتخاب دانشگاه کار بزرگی است، و انجام موفقیت آمیز آن ممکن است طاقت فرسا باشد. در اینجا چند ملاحظات مهم وجود دارد که معمولاً در طول مسیر به شما کمک می کند.

1) ترجیح

با هویت و انگیزه خود شروع کنید. فضای یادگیری ایده آل خود را در نظر بگیرید. یک موسسه کوچک ممکن است بر روی پایداری یا طراحی جامعه تمرکز کند، در حالی که یک کالج بزرگ ممکن است چندین رشته و تسهیلات را ارائه دهد.

همچنین ممکن است برای شما مهم باشد که آیا چنین مدارسی در شهرها یا شهرستانها هستند. دانشگاه های شهری ممکن است دوره های کارآموزی بیشتری داشته باشند، در حالی که دانشگاه های شهرهای کوچک ممکن است استاندارد زندگی بالاتری داشته باشند. همانطور که بعداً توضیح خواهیم داد، رتبه بندی دانشگاه ها نیز می تواند در تصمیم گیری مورد استفاده قرار گیرد.

2) برای ارزیابی دقیق تا حد امکان دانش کسب کنید

وب‌سایت‌ کالج‌ها را بررسی کنید، با دانش‌آموزان و معماران گپ بزنید، و حتی از پردیس‌های مختلف دیدن کنید تا اطلاعات بهتری درمورد محل تحثیل خود کسب کنید.

3) مکان

مکان همیشه بر انتخاب دانشکده معماری تأثیر گذار است. با وجود ویروس کرونا، مکان هنوز ضروری است. مکان مهم است، چه مدرسه ای نزدیک خانه باشد، چه در شهری با معماران عالی، یا جایی که می خواهید پس از فارغ التحصیلی در آن اقامت کنید.

هنگام انتخاب کالج معماری مراقب باشید زیرا موقعیت مکانی بر نحوه تحصیل شما در مدرسه، آنچه در نزدیکی شما است و صنعت و مشاغل محلی که ممکن است پس از فارغ التحصیلی برای آنها کار کنید تأثیر می گذارد.

4) مخارج

اینجاست که سرمایه گذاری نقش مهمی ایفا می کند. تعداد کمی از کالج ها و دانشگاه ها به عمدا ارزان هستند، حتی پس از در نظر گرفتن کمک های مالی موجود. در حالی که هزینه زندگی در برخی مدارس دیگر بالاتر است، مزایایی که ارائه می دهند دائمی است.

دریابید که آیا کمک های مالی مانند وام، کمک هزینه یا دوره های کارآموزی پرداخت می شود. ممکن است علاوه بر هزینه ها، هزینه های دیگری نیز وجود داشته باشد که باید از آنها آگاه باشید. با در دست داشتن این داده‌ها، یافتن مهم‌ترین وام‌های آموزشی خصوصی که متناسب با نیازهای شما در اینترنت باشد، ساده است.

رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع 2022: معماری و محیط ساخت

ارکانی که رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه جهانی QS بر آن استوار است، اعتبار علمی، تأیید کارفرما، و تأثیر پژوهشی است.

1) موسسه فناوری ماساچوست (MIT)

 • مکان: کمبریج، ایالات متحده
 • رتبه: 1
 • امتیاز کلی: 97.2

2) دانشگاه صنعتی دلفت

 • مکان: دلفت، هلند
 • رتبه: 2
 • امتیاز کلی: 95.1

3) UCL

 • مکان: لندن، بریتانیا
 • رتبه: 3
 • امتیاز کلی: 94.5

4) ETH زوریخ

 • مکان: زوریخ، سوئیس
 • رتبه: 4
 • امتیاز کلی: 94.4

5) دانشگاه هاروارد

 • مکان: کمبریج، ایالات متحده
 • رتبه: 5
 • امتیاز کلی: 89.2

6) دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)

 • مکان: سنگاپور، سنگاپور
 • رتبه: 6
 • امتیاز کلی: 89

7) دانشکده معماری منچستر

 • مکان: انگلستان
 • رتبه: 7
 • امتیاز کلی: 88.6

8) دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (UCB)

 • مکان: برکلی، ایالات متحده
 • رتبه: 8
 • امتیاز کلی: 88.2

9) دانشگاه Tsinghua

 • مکان: پکن، چین (سرزمین اصلی)
 • رتبه: 9
 • امتیاز کلی: 87.4

10) Politecnico di Milano

 • مکان: میلان، ایتالیا
 • رتبه: 10
 • امتیاز کلی: 86.8

ترجمه و باز نویسی از arch20

10 Best Universities in the World to Study Architecture
اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی:

× تماس با ما 09118463538